• Start Lists: Bislett Night of Highlights 2021

Start Lists: 2021 Bislett Night of Highlights | Oslo, Norway on Friday, June 4

Long Jump Men
Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK
Toralv Opsal, Dimna IL
Abraham Vogelsang, IK Tjalve

Long Jump Women
Thale Leirfall Bremset, Stjørdal FIK
Thea Leirfall Bremset, Stjørdal FIK
Kornelia Roppen, Dimna IL

200 m Women
Line Kloster, SK Vidar
Lakeri Ertzgaard, IK Tjalve
Helene Rønningen, IL Tyrving
Marte Pettersen, Trondheim Friidrett
Maren Bakke Amundsen, Moelven IL
Tonje Fjellet Kristiansen, FIK Orion
Vilde Marstein, SK Vidar
Elisabeth Slettum, IL Skjalg  
 

Waiting list
Alice Ulla Berg, IL Tyrving
Hanne Arstein, Bergens Turnforening     
                          
200 m men:
Mathias Hove Johansen, IL Skjalg
Jonathan Quarcoo, FIK Orion
Filip Bøe, IL Norna-Salhus
Andreas Haara Bakketun, IL Gular
Andreas Ofstad Kulseng, Larvik Turn & IF
Jonas Andre Ose, Dimna IL
Even Pettersen, IL Tyrving
Mike Lubsen, IL Skjalg  
                                                     
100 m hurdles women:
Magdeli Støten, Sarpsborg IL
Andrea Rooth, Lambertseter IF
Josefina Biernacki, IL i BUL
Kajsa Rooth, IK Tjalve
Elea Bock, IL i BUL
Emilie Sandberg, Sandnes IL
Tonje Nedberg, IL Sandvin
Ingrid Pernille Rismark, SK Vidar

800 m women
Ingeborg Østgård, FIK Ren-Eng
Anne Hjort Arntsen, Sørild FIK
Solveig Hernandez Vråle, IK Tjalve
Amanda Grefstad Frøynes, Sem IL
Eilen Brenne, Herkules Friidrett
Christine Næss, IL Tyrving
Hare: Line Helland, IK Tjalve                     
                                                     
800 m men
Markus Einan, IL i BUL
Leon Douglas, IL i BUL
Luca Thompson, IK Tjalve
Ole Jakob Solbu, Ås IL
Sander Dybwad Mathiesen, SK Vidar
Ånung Viken, Vollan IK
Hare: Thomas Roth, Ull/Kisa IL

400 m hurdles women
Nora Wold, Fredrikstad IF
Andrea Rooth, Lambertseter IF
Marie Skjæggestad, IL Tyrving
Marin Stray Gautadottir, IL Skjalg       
            
400 m men
Naomi van den Broeck, TIF Viking
Linn Oppegård, Moss IL
Kaitesi Ertzgaard, IK Tjalve
Nora Haugen, Sandnes IL
Sigrid Kongssund Amlie, Moelven IL
                                                                                 
1500 m women
Amalie Sæten, Ull/Kisa IL
Malin Edland, IK Tjalve
Sigrid Alvik, IL Tyrving
Sara Busic, IL Skjalg
Sigrid Jervell Våg, IK Tjalve
Ina Halle Haugen, IL Runar
Maren Halle Haugen, IL Runar
Mari Roligheten Ruud, IL Runar
Kristine Eikrem Engeset, IK Tjalve
Ingeborg Løvnes, IK Tjalve
Kristin Svendby Otervik, Lørenskog FIL
Selma Løchen Engdahl, IK Tjalve
Hare: Trine Mjaaland, Kristiansand IF

1500 m men
Ferdinand Kvan Edman, IK Tjalve
Fredrik Sandvik, Ull/Kisa IL
Moa A Bollerød, Sem IF
Sondre Arne Hoff, IL Gular
Simen Seeberg-Rommetveit, IL i BUL
Anders Bjørndal, IL Gneist
Kristoffer Sagli, Aure IL
Hare: Oliver Vedvik, Tønsberg FIK
Hare: Markus Høgne, Aurskog Høland

5000 m men
Narve Gilje Nordås, Sandnes IL
Per Svela, Ull/Kisa IL
Simen Halle Haugen, IL Runar
Mathias Flak, Steinkjer FIK
Petter Rypdal, IK Tjalve
Marius Vedvik, IL Gular
Erik U. Pedersen, Ull/Kisa IL
Eivind Øygard, Jølster IL
Sigurd Ruud Skjeseth, Ull/Kisa IL
Senay Fissehatsion, Ull/Kisa IL
Moa Bollerød, Sem IL
Mats Hauge, IL Gular
Hare: Trym Tønnesen, Halden IL
Hare: Magnus Tuv Myhre, Brandbu IF
Hare: Ådne Andersen, Dimna IL

300 m hurdles men
Karsten Warholm, Dimna IL
Herman Ellingsen, IL Gneist
Kristian Trigueno Steen, Larvik Turn & IF
Alfred Hauane, Larvik Turn & IF

3000 m women
Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve
Hare: Eivind Trym Wikshåland, IL Gular

10000 m men
Sondre Nordstad Moen, IL i ROS
Zerei Kbrom Mezngi, Stavanger FIK
Hare: Sindre Buraas, Hurdal IL
Hare: Fredrik Sandvik, Ull/Kisa IL

©2021 WATCHATHLETICS.COM. All rights reserved.