• 2013 Queensland Track Classic Results

 Athletics Australia-T&F Champ - Organization License

                 2013 Queensland Track Classic
             Brisbane, Qld, Australia  - 23/03/2013

Event 1  Women High Jump Open
================================================================
  All Comers: A 2.01m  2000        Yelena Yelesina/Hestrie Storb
    National: N 1.98m  1989        Vanessa Ward/ Alison Inverari
World A Qual: W 1.95m
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Cassie Purdon                QLD                      1.79m
     1.60 1.65 1.70 1.73 1.76 1.79 1.81
       XO    O  XXO  XXO    O   XO  XXX
  2 Ashleigh Reid             88 QLD                      1.76m
     1.60 1.65 1.70 1.73 1.76 1.79
        P    P   XO    P   XO  XXX
  3 Hannah Joye               96 QLD                      1.76m
     1.60 1.65 1.70 1.73 1.76 1.79
        P    P    P  XXO   XO  XXX
  4 Caitlin Hendry               QLD                      1.65m
     1.60 1.65 1.70
       XO    O  XXX
  5 Nicole Gusman             95 NSW                      1.65m
     1.60 1.65 1.70
        O   XO  XXX
  6 Casidhe Simmons           90 QLD                      1.65m
     1.60 1.65 1.70
       XO  XXO  XXX
 -- Lauren Parker                QLD                         NH
     1.60
      XXX              
Event 2  Women 4x100 Metre Relay Open
=======================================================================
  All Comers: A 41.37  1985        Gdr, GDR
                       Auerswald/Gladisch/Gohr/Rieger
    National: N 42.99  2000        Australia, AUS
                       Massey/Broadrick/Lambert/Gainsford-Taylor
World A Qual: W 44.00
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 AUSTRALIA  'A'                                        45.89
     1) Monica Brennan 94               2) Elly Graf 91
     3) Margaret Gayen 90               4) Angela Byrt 88
  2 GCV  'A'                                              46.82
     1) Pheobe-Rose Turton 90           2) Srabani Nanda 90
     3) Stephanie Gaynor 90             4) Louise Wood 90
  3 QLD  'B'                                              47.93
     1) Kristina Clonan 90              2) Courtney Geraghty 90
     3) Caitlyn Smith 90                4) Emily First 90
  4 QLD  'C'                                              48.04
     1) Amy Baldwin 90                  2) Virginia Trad 90
     3) Katherine Hannell 90            4) Stevie Maree Murdoch 90
  5 PNG  'A'                                              48.41
     1) Vanessa Waro 90                 2) Toea Wisil 88
     3) Shirley Vunahip 90              4) Donna Koniel 90
  6 QLD  'A'                                              49.17
     1) Gemma Fairclough 90             2) Larissa Chambers 95
     3) Olivia Nock 90                  4) Bessie Hayes 90
 -- VAN  'A'                                                 DQ   IAAF 170.7
     1) Judithe Alatoa 90               2) Susan Tama 90
     3) Lisa Batic 90                   4) Janice Alatoa 90       
Event 3  Men 4x100 Metre Relay Open
=======================================================================
  All Comers: A 37.61  2000        Usa, USA
                       Drummond/Williams/Lewis/Greene
    National: N 38.17  1995        Australia, AUS
                       Brimacombe/Henderson/Jackson/Marsh
World A Qual: W 39.20
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 HKG  'A'                                              39.42
     1) Chi Ho Tsui 90                  2) Yik Chun Tang 90
     3) Ka Fung NG 90                   4) Chun Ho Lai 90
  2 HKG  'B'                                              41.19
     1) Man Lok Ho 90                   2) Ping Kwan Ho 90
     3) Lut Yin Li 90                   4) Chun Hong SO 90
  3 QLD  'C'                                              43.41
     1) Manavaroa Taripo 90             2) Ben Brown 90
     3) Martin Clark 90                 4) Jake Chalmers 90
  4 FTA  'A'                                              43.60
     1) Vandy Kanneh 90                 2) Henry Kon 90
     3) Paul Joseph 90                  4) Emmanuel Yunis 90
  5 FTA  'B'                                              45.78
     1) Lungas Brown 90                 2) Thomas Babe 90
     3) Rifaat Totto 90                 4) Kemish Ramadahan 90
 -- QLD  'A'                                                 DQ   iaaf 170.7
     1) Anthony Collins 90              2) James Kalushke 90
     3) Patrick Patton 90               4) James Quinn 90
 -- QLD  'B'                                                 DQ   iaaf 170.6
     1) Jordan Csabi 90                 2) Alex Hartmann 90
     3) Joshua Robinson 90              4) Ben Hayward 90    
Event 4  Women Pole Vault Open
=======================================================================
  All Comers: A 4.76m  2012        Alana Boyd, WA
    National: N 4.76m  2012        Alana Boyd, WA
        Meet: M 4.30m  2006        Alana Boyd, QAS
World A Qual: W 4.60m
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alana Boyd                84 QAS                      4.40mM
     4.30 4.40 4.50
        O    O  XXX
  2 Kat Majester                 USA                      4.05m
     4.05 4.20
        O  XXX
  3 Chantelle McGoldrick         QLD                      3.70m
     3.50 3.70 3.90
       XO    O  XXX
 -- Katherine Iannello        83 VIC                         NH
     3.50
      XXX                          
Event 5  Women Triple Jump Open
============================================================================
  All Comers: A 15.20m  2000        Tereza Marinova, BUL
    National: N 14.04m  2002        Nicole Mladenis, WA
World A Qual: W 14.40m
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Linda Leverton            87 QLD                     13.80m   0.8
     13.74m(0.4) FOUL(1.4) 13.20m(1.1) 13.57m(0.4) FOUL(1.4) 13.80m(0.8)
  2 Josie Nichol                 NSW                     12.85m   0.7
     FOUL(3.0) 12.60m(0.5) 12.48m(1.0) FOUL(-0.2) 12.44m(1.3) 12.85m(0.7)
  3 Erin Guy                  93 NSW                     12.57m  +0.0
     FOUL(1.6) 12.37m(0.8) 12.57m(+0.0) 12.35m(1.4) FOUL(0.9) FOUL(0.9)
  4 Aliyah Johnson            96 QAS                     12.48m   1.0
     12.48m(1.0) 12.37m(0.7) FOUL(1.2) PASS      PASS      PASS
  5 Michelle Willey           87 NSW                     12.08m  -0.3
     12.08m(-0.3) FOUL(0.2) FOUL(2.1) FOUL(2.1) 11.95m(0.3) FOUL(1.0)
  6 Amy Baldwin                  VIC                     11.72m  +0.0
     11.26m(0.6) 11.40m(0.5) 11.44m(0.7) 10.85m(1.1) 11.47m(0.6) 11.72m(+0.0)
  7 Nicole Maynard            90 QLD                     11.51m   1.5
     11.51m(1.5) 11.24m(1.6) 11.06m(0.6) 11.38m(+0.0) 11.44m(1.8) 11.29m(-0.1)
Event 6  Women Shot Put Open
=======================================================================
  All Comers: A 20.69m  1985        Natalya Lisovskaya, URS
    National: N 19.74m  1984        Gael Martin, VIC
World A Qual: W 18.30m
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Sarah Wood                   QLD                     12.77m
      FOUL  10.42m  11.99m  12.12m  11.01m  12.77m
  2 Emma Elsden                  QLD                     12.28m
      11.37m  11.68m  11.80m  12.28m  10.79m  11.02m
  3 Brianna Bortolanza        97 QLD                     11.93m
      11.16m  11.57m  11.49m  11.80m  11.93m  11.92m
  4 Kirsty Williams              QLD                     10.98m
      FOUL  10.31m  10.96m  10.67m  10.36m  10.98m
  5 Kimberley Bright-Mync        QLD                     10.64m
      9.11m  10.64m  9.85m  9.69m  9.26m  10.09m
  6 Nicole Harris             92 NSW                     10.59m
      10.10m  10.59m  9.93m  9.32m  9.56m  10.17m
  7 Luisa Sekona              97 QLD                     10.52m
      FOUL  9.06m  10.52m  FOUL  FOUL  FOUL      
Event 7  Girls 400 Metre Run Under 13
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ella Connolly                DECEPTION BAY LA         60.29
  2 Camryn Newton-Smith          JIMBOOMBA                62.03
  3 Sachini Godamunne            KENMORE                  63.10
  4 Shante Phillips              SPRINGWOOD               63.65
  5 Natalia Webb                 WAWICK                   64.61
  6 Gabrielle Hoppitt            GOLD COAST LAC           65.42
  7 Jordyn Sullivan              LAIDLEY                  66.36
  8 Ariana Conroy                KENMORE                  67.81     
Event 8  Boys 400 Metre Run Under 13
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Justin McKillop              REDLANDS                 57.18
  2 Zachariah Paynter            NAMBOUR                  57.97
  3 Jake Lemke                   ASPLEY                   58.83
  4 Drew Collins                 GOLD COAST LAC           59.43
  5 Jake Kilmartin               ALGESTER LA              60.06
  6 Ryan Collins                 GOLD COAST LAC           61.94
  7 Kyle Howlett                 BEENLEIGH                63.61
  8 Branden Wood                 LAIDLEY                  66.02

Event 9  Girls 400 Metre Run Under 14
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Connie Murray                SPRINGWOOD               61.29
  2 Lisa Van Hooijdonk           CALOUNDRA                62.18
  3 Chloe White                  DECEPTION BAY            62.73
  4 Samantha Wilson              BALMORAL LA              62.86
  5 Sophie Tiver                 UNIVERSITY               63.18
  6 Sophie Henderson             CITY NORTH               63.31
  7 Madalyn McCusker             HIGHFEILDS               64.44
  8 Gemma Killian                ASHMORE LA               65.25 

Event 10  Boys 400 Metre Run Under 14
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bailey Johnston              DECEPTION BAY LA         53.75
  2 Ashley Brooke                TOWNSVILLE CENTRAL      56.45
  3 Nicholas Sluggett            SOUTHS LA                56.46
  4 Amjad Aslam                  WEST BUNDABERG           57.22
  5 Jack Aldridge                BROWNS PLAINS            58.31
  6 Bret Milligan                DECEPTION BAY LA         58.60
  7 Eamon Parkins                BEAUDESERT               59.09
  8 Isaac Lubrano                BALMORAL LA              59.45 

Event 11  Men 800 Metre Run Open
=======================================================================
  All Comers: A 1:43.15  2010        David Rudisha, KEN
    National: N 1:44.40  1968        Ralph Doubell, VIC
World A Qual: W 1:45.30
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jared West                88 NSW                    1:49.02
  2 Nicholas Toohey           88 QLD                    1:49.30
  3 James Kaan                90 NSWIS                  1:49.44
  4 Alex Pettigrew            92 NSW                    1:49.67
  5 Matt Inglis Fox           87 FINLAND                1:49.75
  6 James Gurr                83 NSW                    1:49.77
  7 Mark Kenny                93 QLD                    1:50.47
  8 Bryce Watkins             91 SA                     1:50.71
  9 Timas Harik               94 VIC                    1:51.69
 10 Jordan Gusman             94 NSW                    1:54.50
 -- Andrew Barralett             QLD                        DNF 

Event 12  Men Javelin Throw Open
=======================================================================
  All Comers: A 90.17m  2000        Jan Zelezny, CZE
    National: N 89.02m  2008        Jarrod Bannister, QLD
World A Qual: W 83.50m
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hamish Peacock            90 TIS                     76.81m
      72.36m  75.31m  76.17m  73.85m  76.81m  76.45m
  2 Luke Cann                 94 VIS                     76.58m
      75.15m  76.58m  72.85m  FOUL  71.98m  PASS
  3 Matthew Outzen            87 NSW                     76.14m
      74.70m  74.93m  68.89m  75.18m  76.14m  74.71m
  4 Ravinder singh Khaira     86 VIC                     70.38m
      65.87m  69.75m  70.00m  FOUL  FOUL  70.38m
  5 Martin Lippiatt           89 QLD                     65.99m
      60.46m  FOUL  FOUL  62.82m  65.99m  FOUL
  6 Tom Hall                  88 QLD                     64.93m
      63.93m  57.90m  64.93m  64.76m  63.25m  63.83m
  7 Andrew Giltrap            91 NSW                     63.89m
      60.28m  58.78m  63.02m  63.89m  62.67m  61.97m
  8 luanga Andria             92 QLD                     58.35m
      57.11m  58.35m  PASS  PASS  PASS  PASS   

Event 13  Women 1500 Metre Run Open
=======================================================================
  All Comers: A 4:03.46  2001        Violeta Szekely, ROM
    National: N 4:00.93  2006        Sarah Jamieson, VIC
        Meet: M 4:19.80  2006        Emma Rilan, NSW
World A Qual: W 4:05.50
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brittany McGowan          91 QLD                    4:23.26
  2 Anna Laman                95 NSWIS                  4:24.15
  3 Paige Graham              89 SA                     4:25.15
  4 Isabelle Scott            93 SA                     4:26.03
  5 Bethany Holt              91 QLD                    4:35.62
  6 Maegan Smith              90 QLD                    4:36.17
  7 Natalie Dudkowkski        92 QLD                    4:52.90
 -- Corrine Myles                QLD                        DNF    

Event 14  Boys 100 Metre Run Under 15
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Darcy Roper                  DECEPTION BAY LA         11.43   NWI
  2 Curtis Marsden               TWEEDHEADS               11.75   NWI
  3 Rowan Sutton                 GLASSHOUSE               11.94   NWI
  4 Brock McLean                 STRATHPINE               12.03   NWI
  5 Maddison James               BOYNE                    12.04   NWI
  6 Connor O'Brien-Forward       GOODNA                   12.10   NWI
  7 Lachlan Kilmartin            ALGESTER LA              12.32   NWI
  8 Lewis Davies                 KENMORE                  12.32   NWI  

Event 15  Girls 100 Metre Run Under 15
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Nadia Salvati                ARANA LA                 12.74   NWI
  2 Dannielle Lanham             SPRINGWOOD               12.82   NWI
  3 Oliviaf Day                  RUNAWAY BAY              12.89   NWI
  4 Teneile Hert                 GOLD COAST LA            13.25   NWI
  5 Rachael Isele                DECEPTION BAY            13.38   NWI
  6 Cecilia Webbe                NAMBOUR                  13.74   NWI       
7 Demi-Lee Muir                RUNAWAY BAY              13.96   NWI                                      
Event 16  Boys 100 Metre Run Under 17
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 James Quinn                  WEST BUNDABERG           11.08   NWI
  2 Jordan Csabi                 NOOSA                    11.36   NWI
  3 Ryan Preston                 DECEPTION BAY            11.38   NWI
  4 Kevin Hatchman               BROWNS PLAINS            11.68   NWI
  5 Jordan Mills                 SPRINGWOOD               11.79   NWI
  6 Jamie Pannam                 REDLANDS                 11.82   NWI
  7 Jack Vollert                 TABLELANDS               11.82   NWI
  8 Casey Shackow                REDCLIFFE                11.86   NWI       
Event 17  Girls 100 Metre Run Under 17
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Kirsty Johnson               GOODNA                   12.65   NWI
  2 Natalie Schuster             YEPPOON                  12.91   NWI
  3 Natalie Davison              IPSWICH                  13.19   NWI
  4 Els Van Hooijdonk            CALOUNDRA                13.20   NWI
  5 Rosanna Stevenson            NOOSA                    13.43   NWI
  6 Lauren Mott                  HELENSVALE               13.49   NWI
  7 Isabel Castrillejo           CABOOLTURE               13.68   NWI
  8 Melissa Haigh                GIN GIN                  13.99   NWI       

Event 18  Women 100 Metre Run B Race Open
============================================================================
  All Comers: A 11.00  1982        Angella Taylor, CAN
    National: N 11.12  1994        Melinda Gainsford, NSW
        Meet: M 11.41  2006        Sally McLennan, QAS
World A Qual: W 11.28
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Sarah Mackaway               QLD                      12.24  -0.1
  2 Phoebe-Rose Turton        96 QLD                      12.51  -0.1
  3 Lovelite Detanamo         93 NRU                      12.63  -0.1
  4 Trudy Davidson            90 QLD                      12.84  -0.1
  5 Beth Van Der Waal         90 QLD                      12.85  -0.1
  6 Maddison Walton              QLD                      12.86  -0.1
  7 Eliana Jones                 QLD                      13.02  -0.1
  8 Pauline Kupai             91 PNG                      13.36  -0.1       
Event 19  Women 100 Metre Run Open
============================================================================
  All Comers: A 11.00  1982        Angella Taylor, CAN
    National: N 11.12  1994        Melinda Gainsford, NSW
        Meet: M 11.41  2006        Sally McLennan, QAS
World A Qual: W 11.28
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Toea Wisil                88 PNG                      11.57   1.1
  2 Caitlin Sargent           92 QLD                      11.71   1.1
  3 Elly Graf                 91 NSW                      11.83   1.1
  4 Angela Byrt               88 VIC                      11.89   1.1
  5 Margaret Gayen            90 SA                       11.90   1.1
  6 Virgina Trad                 QLD                      11.95   1.1
  7 Larissa Chambers          95 QLD                      12.21   1.1
  8 Lisa Wolski               88 NT                       12.28   1.1
  9 Bessie Hayes              90 QLD                      12.33   1.1       

Event 20  Men Shot Put Open
=======================================================================
  All Comers: A 22.00m  1985        Ulf Timmermann, GDR
    National: N 21.26m  2008        Scott Martin, VIC
        Meet: M 19.87m  2006        Scott Martin, VIC
World A Qual: W 20.60m
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Damien Birkinhead         93 VIS                     18.44m
      16.35m  17.75m  18.13m  18.07m  18.40m  18.44m
  2 Chris Gaviglio               QLD                     17.19m
      16.13m  16.53m  16.66m  FOUL  17.19m  17.05m
  3 Matthew Cowie             91 WA                      16.96m
      16.96m  15.86m  FOUL  14.72m  FOUL  15.73m
  4 Kyle McCarthy             82 QLD                     14.05m
      13.60m  13.99m  13.74m  13.79m  14.05m  13.80m
  5 Cameron Cowley               QLD                     13.75m
      12.48m  13.24m  12.49m  13.75m  13.74m  13.62m
  6 Andrew Giltrap            91 NSW                     13.73m
      13.22m  FOUL  13.73m  12.84m  13.56m  13.43m
  7 roger skedd               82 GBR                     13.72m
      13.63m  13.27m  13.72m  FOUL  FOUL  13.49m                       

Event 21  Men Long Jump Open
============================================================================
  All Comers: A 8.55m  2000        Ivan Pedroso, CUB
    National: N 8.54m  2011        Mitchell Watt, QLD
        Meet: M 7.79m  2006        Timothy Paravicini, AIS
World A Qual: W 8.25m
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Fabrice Lapierre          83 NSWIS                    7.96m   2.5
     FOUL(0.4) FOUL(0.8) 7.96m(2.5) FOUL(1.8) PASS      FOUL(0.3)
  2 Shaun Fletcher            82 NSW                      7.47m   2.7
     7.23m(1.8) FOUL(0.9) 5.50m(1.1) 7.38m(2.2) 7.32m(1.1) 7.47m(2.7)
  3 Mitchell Fontaine         92 VIC                      7.30m   2.5
     6.96m(0.5) 7.26m(2.6) 7.30m(2.5) 7.17m(2.3) 7.04m(2.5) 7.17m(-0.6)
  4 Thomas Soliman            93 QLD                      7.28m   1.4
     FOUL(2.0) 7.14m(1.2) 7.28m(1.4) 7.23m(0.3) FOUL(3.3) FOUL(2.3)
  5 Tetteh Anang              93 QLD                      7.22m   2.4
     6.83m(1.8) 7.22m(2.4) 6.74m(2.7) FOUL(2.5) PASS      6.94m(3.0)
  6 Nathan Connor             87 NSW                      7.07m   2.0
     7.07m(2.0) 6.89m(0.9) 7.06m(1.8) 6.96m(1.3) 6.97m(1.6) FOUL(2.8)
  7 Shemaiah James            97 QLD                      6.92m   0.4
     6.90m(1.7) FOUL(0.8) 6.71m(0.4) 6.92m(0.4) PASS      PASS              
Event 22  Men 100 Metre Run B Race Open
============================================================================
  All Comers: A  9.87  2000        Maurice Greene, USA
    National: N  9.93  2003        Patrick Johnson, ACT
        Meet: M 10.33  2006        Adam Miller/Adam Basil, AIS/VIC
World A Qual: W 10.15
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Chun Ho Lai               90 HKG                      10.38   0.4
  2 Benjamin Hayward          92 QLD                      10.65   0.4
  3 Lut Yin Li                90 HKG                      10.67   0.4
  4 Chun Hong SO              90 HKG                      10.73   0.4
  5 Ka Chung Chan             90 HKG                      10.85   0.4
  6 Ping Kwan Ho              90 HKG                      10.90   0.4
  7 King Hung Leung           90 HKG                      11.04   0.4
 -- Jake Hammond              91 NSW                         DQ   0.4  iaaf 162.7
 -- Ka Fung NG                90 HKG                         DQ   0.4  iaaf 162.7
Event 23  Men 100 Metre Run Open
============================================================================
  All Comers: A  9.87  2000        Maurice Greene, USA
    National: N  9.93  2003        Patrick Johnson, ACT
        Meet: M 10.33  2006        Adam Miller/Adam Basil, AIS/VIC
World A Qual: W 10.15
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Joshua Ross                  VIC                      10.29M  1.9
  2 Chi Ho Tsui               90 HKG                      10.40   1.9
  3 Isaac Ntiamoah            82 NSWIS                    10.40   1.9
  4 Anthony Alozie               VIC                      10.46   1.9
  5 Nicholas Hough            93 NSWIS                    10.53   1.9
  6 Hugh Donovan              94 QLD                      10.57   1.9
  7 Nicholas Boylett          86 QLD                      10.63   1.9
  8 Yik Chun Tang             90 HKG                      10.75   1.9       
Event 24  Men 4x400 Metre Relay Open
=======================================================================
  All Comers: A 2:56.35  2000        Usa, USA
                         Harrison/Pettigrew/Harrison/Johnson
    National: N 2:59.70  1984        Australia, AUS
World A Qual: W 3:05.00
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 AUSTRALIA  'A'                                      3:07.85
     1) Alex Carew 89                   2) Alex Beck 92
     3) Joshua Ralph 91                 4) Matt Lynch 86
  2 THE DARK HORSES  'A'                                3:12.30
     1) Ethan Millward 90               2) Luke Grimley 90
     3) Tommy Connolly 90               4) Rich Haggie 90
  3 QLD  'C'                                            3:17.78
     1) Nelson Stone 90                 2) Ben Seymour 90
     3) Gatkuath Chol 90                4) James Kalushke 90
  4 QLD  'A'                                            3:24.13
     1) Rene Zacchini 90                2) Joshua Robinson 90
     3) Jake Chalmers 90                4) Sam Carroll 90
  5 QLD  'B'                                            3:26.19
     1) Patrick Patton 90               2) Lawrence Upton 90
     3) Alberto Campbell 90             4) Ben Brown 90
  6 NSW/QLD  'A'                                        3:29.95
     1) Liam Blake 90                   2) James Cooper 90
     3) Trent Miles 90                  4) Alec Wing 90
  7 QLD  'D'                                            3:38.84
     1) Martin Clark 90                 2) Ryan Ferguson 90
     3) Manavaroa Taripo 90             4) Josh Stockill 90            
Event 25  Women 4x400 Metre Relay Open
=======================================================================
  All Comers: A 3:19.49  1985        Gdr, GDR
                         Busch/Emmelmann/Koch/Neubaer
    National: N 3:23.81  2000        Australia, AUS
                         Peris/Lewis/Gainsford-Taylor/Freeman
World A Qual: W 3:33.00
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 AUSTRALIA  'A'                                      3:35.78
     1) Caitlin Sargent 92              2) Ann Rubie 92
     3) Jacinta Doyle 90                4) Lauren Boden 88
  2 QLD  'C'                                            3:52.10
     1) Beth Van Der Waal 90            2) Emily First 90
     3) Casidhe Simmons 90              4) Trudy Davidson 90
  3 QLD  'B'                                            3:56.62
     1) Caitlyn Smith 90                2) Aimie Aurisch 90
     3) Sakisha Dovey 90                4) Kirsty Johnson 90
  4 QLD  'A'                                            4:02.79
     1) Tamara Tisdall 90               2) Maddison Hirst 90
     3) Nicole Maynard 90               4) Gemma Fairclough 90
  5 PNG  'A'                                            4:05.24
     1) Shirley Vunahip 90              2) Donna Koniel 90
     3) Vanessa Waro 90                 4) Pauline Kupai 91
  6 QLD  'E'                                            4:27.84
     1) Stevie Maree Murdoch 90         2) Stephanie Derrington 90
     3) April Middlebrough 90           4) Rheanna Yeuell 90
  7 OCE  'A'                                            4:36.35
     1) Susan Tama 90                   2) Lisa Batic 90
     3) Lovelite Detanamo 93            4) Jane Alatoa 90              
Event 26  Men 110 Metre Hurdles Open
============================================================================
  All Comers: A 13.00  2000        Anier Garcia, CUB
    National: N 13.29  1995        Kyle Vander-Kuyp, VIC
World A Qual: W 13.40
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Siddhanth Thingalaya      91 IND                      13.82  -0.4
  2 Justin Merlino            85 NSW                      14.00  -0.4
  3 Brett Watton              88 QLD                      14.61  -0.4
  4 Pan Tong                  90 VIC                      14.66  -0.4
  5 roger skedd               82 GBR                      14.87  -0.4
  6 Jeremy Gilby              90 PAC                      14.89  -0.4
  7 Kyle McCarthy             82 QLD                      15.53  -0.4
 -- John Burstow              85 QLD                        DNF  -0.4       
Event 27  Men 1500 Metre Run Open
=======================================================================
  All Comers: A 3:31.25  2001        Hicham El Guerrouj, MAR
    National: N 3:31.06  2010        Ryan Gregson, NSW
        Meet: M 3:40.95  2006        Youcef Abdi, NSW
World A Qual: W 3:35.00
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brenton Rowe              87 VIC                    3:43.36
  2 Lachlan Chisholm          80 NSW                    3:49.88
  3 Daniel Bulmer             90 QLD                    3:51.97
  4 jamie Laverty                QLD                    3:52.21
  5 Jack Bruce                94 QLD                    3:52.96
  6 Dylan Dudley              92 NSW                    3:53.11
  7 Brett Halls               78 NSW                    3:53.25
  8 Jordan Pearce                QLD                    3:54.30
  9 Luke Eastwell             93 QLD                    3:54.67
 10 Charles Chambers             QLD                    3:56.55
 11 Graham Hogg               88 QLD                    3:57.35
 12 Michael Roeger            88 AIS                    3:58.16
 13 Jay Twist                    QLD                    4:02.26
 -- Peter Bock                   QLD                        DNF
 -- Matt Inglis Fox           87 FINLAND                    DNF        
Event 28  Men 200 Metre Run Ambulant Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Evan O'Hanlon                AIS                      21.97  -0.3
  2 Gab Cole                     SASI                     22.46  -0.3
  3 Simon Patmore                QLD                      22.76  -0.3
  4 Tim Sullivan                 VIC                      24.77  -0.3
  5 Lachie Cates                 SA                       24.92  -0.3
  6 Scott Reardon                AIS                      25.45  -0.3
  7 Sean Roberts                 SA                       26.83  -0.3
  8 Braydon Davidson             SA                       27.92  -0.3       
Event 29  Women 200 Metre Run Open
============================================================================
  All Comers: A 21.90  1985        Marita Koch, GDR
    National: N 22.23  1997        Melinda Gainsford-Taylor, NSW
        Meet: M 23.45  2006        Sally McLennan, QAS
World A Qual: W 23.05
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Monica Brennan            94 VIC                      23.87   0.8
  2 Caitlin Sargent           92 QLD                      23.92   0.8
  3 Toea Wisil                88 PNG                      23.99   0.8
  4 Jacinta Doyle             90 NSW                      24.41   0.8
  5 Srabani Nanda             91 IND                      24.53   0.8
  6 Louise Wood               83 GBR                      24.91   0.8
  7 Angela Byrt               88 VIC                      25.26   0.8
  8 Larissa Chambers          95 QLD                      50.15   0.8       
Event 30  Men 200 Metre Run Open
============================================================================
  All Comers: A 19.92  1992        Frankie Fredericks, NAM
    National: N 20.06  1968        Darren Clark, NSW
        Meet: M 20.49  2006        Daniel Batman, AIS
World A Qual: W 20.52
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Joshua Ross                  VIC                      20.78   0.1
  2 Isaac Ntiamoah            82 NSWIS                    20.97   0.1
  3 Nicholas Boylett          86 QLD                      21.06   0.1
  4 Alex Carew                89 VIC                      21.37   0.1
  5 Hugh Donovan              94 QLD                      21.42   0.1
  6 Jake Hammond              91 NSW                      21.63   0.1
  7 Ki Ho Leung               90 HKG                      21.63   0.1
  8 Ka Chung Chan             90 HKG                      21.65   0.1
  9 King Hung Leung           90 HKG                      22.26   0.1    

   
Top videos
©2022 WATCHATHLETICS.COM. All rights reserved.