Results: 2016 Sollentuna Grand Prix


 

 

 

Men Long Jump
Rank Bib Name Result
1 260 Chiguer, Adam 7.28 SB
2 256 Taléus, Johan 7.17
3 263 Holmberg, Patrik 6.94 SB
4 46 Thiam, Oumar 6.70 SB
5 44 Nilsson, Marcus 6.49
6 264 Averin Markström, Simon 6.31
258 Boestad, Albin X

 

Rank Bib Name -1- Vind -2- Vind -3- Vind -4- Vind -5- Vind -6- Vind Result
258 Boestad, Albin X 1.2 X 2.5 X 1.4 X 1.2 X 1.7 X 0.6 X
3 263 Holmberg, Patrik X 1.9 6.42 0.2 6.94 1.2 X 3.3 - - 6.94 SB
6 264 Averin Markström, Simon 5.95 -0.1 3.55 2.6 X 0.9 5.98 1.1 5.96 0.1 6.31 3 6.31
4 46 Thiam, Oumar 6.18 -0.7 6.58 2.7 X 0.4 X 2.8 X 1.8 6.70 0.5 6.70 SB
5 44 Nilsson, Marcus 6.46 0.6 X 3.4 6.49 0.8 6.33 1.7 6.40 1.4 X 1.3 6.49
1 260 Chiguer, Adam X 1.2 X 1.4 X 2.2 6.77 3 7.00 -0.8 7.28 2 7.28 SB
2 256 Taléus, Johan 6.89 2.4 6.98 1.3 6.83 0.7 6.92 0.8 7.10 1.3 7.17 4.1 7.17

 

Women 200 m B Wind:2.9
Rank Stno Lane Name Result
1 230 5 Eurenius, Isabelle 24.16
2 247 7 Rantzow, Emelie 24.32
3 228 4 Tornemark, Pernilla 24.34
4 223 6 Ström, Malin 24.42
5 222 8 Sjöberg, Nikki 24.67
6 233 1 Kihlblom, Caroline 24.96
7 216 3 Moraiti, Elin 25.06
8 231 2 Sönnerfors, Marie 25.25

 

Women 200 m D Wind:2.6
Rank Stno Lane Name Result
1 240 8 Holmström, Gabriella 25.78
2 234 5 Södergren, Maria 26.45
3 249 3 Aabakken, Hanna 26.61
4 237 6 Ekroth, Ida 26.65
5 248 7 Åkervall, Jenny 27.46
6 224 4 Tegnér, Hanna 28.01

 

Men High Jump
Rank Bib Name Result
1 241 Delryd, Fabian 2.09
2 248 Eikje, Sindre 2.06
3 242 Lundqvist, Oskar 2.03
4 240 Löfgren, Fredrik 1.95
5 350 Koksvik, Storm 1.90

 

Rank Bib Name 1.90 1.95 1.99 2.03 2.06 2.09 2.12 Result
2 248 Eikje, Sindre o o xo o o xxx 2.06
5 350 Koksvik, Storm xo xxx 1.90
4 240 Löfgren, Fredrik o xo xxx 1.95
1 241 Delryd, Fabian o - o o xo xxo xxx 2.09
3 242 Lundqvist, Oskar - - o o xxx 2.03

 

Women 200 m C Wind:1.7
Rank Stno Lane Name Result
1 226 6 Frobe, Linnea 25.09 SB
2 238 7 Helander, Klara 25.22 PB
3 236 8 Hultgren, Sofia 25.57 PB
4 232 5 Berneryd, Saga 25.60
5 241 3 Jammeh, Amie 25.70 PB
6 235 4 Hogstrand, Frida 25.79 SB

 

Women 200 m B Wind:2.9
Rank Stno Lane Name Result
1 230 5 Eurenius, Isabelle 24.16
2 247 7 Rantzow, Emelie 24.32
3 228 4 Tornemark, Pernilla 24.34
4 223 6 Ström, Malin 24.42
5 222 8 Sjöberg, Nikki 24.67
6 233 1 Kihlblom, Caroline 24.96
7 216 3 Moraiti, Elin 25.06
8 231 2 Sönnerfors, Marie 25.25

 

M 100 m D Wind:1.6
Rank Stno Lane Name Result
1 34 6 Jansson, Victor 11.06 SB
2 19 8 Ekane, Fritz 11.20
3 27 7 Motta, Oskar 11.27 PB
4 7 3 Gabert, Julian 11.32
5 341 2 Nie, Kalle 11.67
6 25 5 Nilsson, Nils-Göran 11.76
7 14 4 Berge, Peder 12.22

 

M 100 m C Wind:1.7
Rank Stno Lane Name Result
1 16 4 Sjövall, Filip 10.98 SB
2 23 5 Luxemburg, Michael 10.98 PB
3 12 2 Nyberg, Erik 11.07
4 29 3 Hjortnæs Larsen, Tormod 11.08
5 22 7 Inostroza, Giovanni 11.13 SB
6 10 6 Ögren, Markus 11.21
7 24 8 Fredlund, Alexander 11.42
8 11 1 Kay, Rodi 33.12

 

M 100 m B Wind:0.3
Rank Stno Lane Name Result
1 5 6 Rose, Odain 10.57
2 13 7 Rogo, Desmond 10.88
3 33 2 Kåstad, Sondre 10.93 SB
4 26 3 Lysne, Torbjørn 10.94
5 9 4 Ojuri, Sunday 11.00
6 353 5 Rosenberg, Michael 11.17




Men 400 m C
Rank Stno Lane Name Result
1 40 5 Karlsson, Joakim 49.44 PB
2 52 6 Gustafsson, Arvid 50.51 PB
3 44 3 Nilsson, Marcus 50.64 SB
4 48 7 Lefvert, Isak 52.52
5 58 4 Sunneborn, Mattias 52.62
6 202 2 Holmberg, Mats 54.65

 

Men 400 m B
Rank Stno Lane Name Result
1 47 5 Nilsson, Filip 48.73 SB
2 43 8 Abreham, Edom 48.94 PB
3 57 7 Kåstad, Martin 49.05
4 42 6 Samuelsson, Fredrik 49.09 PB
5 45 4 Movin, Andreas 51.52
6 26 3 Lysne, Torbjørn 144.77

 

Women 800 m B
Rank Stno Lane Name Result
1 294 72 Malaika, Mary 2:09.90 SB
2 265 50 Olsen, Dagmar Fæster 2:10.21 SB
3 264 71 Richter, Nathalie 2:11.20
4 257 40 Weslien, Olivia 2:15.74 SB
5 256 31 Wallström, Frida 2:16.09 PB
6 262 60 Hurkmans, Jennie 2:16.28
7 255 32 Persson, Malin 2:17.84
8 258 11 Gerendas, Vera 2:21.42 PB
9 263 12 Nyblom, Linda 2:31.74
236 80 Hultgren, Sofia DNS

 

Men 800 m F
Rank Stno Lane Name Result
1 87 70 Wretström, Anton 1:57.98 PB
2 99 32 Duvert, Kevin 2:00.00 PB
3 89 60 Araya, Adel 2:00.04
4 82 40 Alness-Borg, Axel 2:00.15 PB
5 72 50 Adan, Abdullahi 2:00.36
6 88 20 Nordling, Olof 2:04.26
7 49 31 Westermark, Adam 2:04.47
8 116 10 Bjørnstad Koppang, Henrik 2:08.37
125 80 Jakko, Joni DNF

 

Women Discus Throw
Rank Bib Name Result
1 348 Zabawska, Daria 56.23
2 347 Larsson, Sofia 53.88
3 345 Viberg, Julia 51.16
4 346 Schmidt, Heidi 46.85
5 344 Sundin, Lydia 45.25

 

Rank Bib Name -1- -2- -3- -4- -5- -6- Result
5 344 Sundin, Lydia 45.25 X X X 45.05 44.20 45.25
4 346 Schmidt, Heidi 41.56 42.95 43.28 45.45 46.85 X 46.85
2 347 Larsson, Sofia 53.88 X X X X X 53.88
1 348 Zabawska, Daria 54.20 56.23 53.44 52.79 53.61 X 56.23
3 345 Viberg, Julia 51.16 X X X X 49.94 51.16

 

Men 800 m E
Rank Stno Lane Name Result
1 90 52 Rosqvist, Erik 1:55.62 PB
2 96 60 Hagberg, Edvin 1:56.18 PB
3 91 40 Löfqvist, Oliver 1:56.33 PB
4 103 70 Nygren, Albert 1:56.58 PB
5 92 32 Larsson, Isac 1:58.57
6 85 31 Tostrup, Emil 1:58.78
7 105 20 Aldenstam, Pontus 2:00.47
8 77 51 Bergdahl, Jonathan 2:02.04
124 80 Johansson, Albin DNF
102 10 Wikström-Roos, Dennis DNS

 

Men 800 m D
Rank Stno Lane Name Result
1 74 10 Musore, Bienvenue 1:55.59
2 100 71 Nilsson, Christopher 1:56.08 SB
3 94 72 Norling, Joel 1:56.29 PB
4 73 60 Mehari, Akile 1:56.46
5 233 30 Skjæråsen, Tom 1:57.65 SB
6 106 40 Johansson, Robin 1:58.50
7 81 50 Loukili, Mohammed 1:58.84
8 71 20 Orrsveden, Fredrik 1:59.44 SB
45 80 Movin, Andreas DNF

 

Men 800 m C
Rank Stno Lane Name Result
1 93 31 Andersson, Joakim 1:49.73 PB
2 110 10 Örnusson, Bjartmar 1:51.97 PB
3 112 60 Hildeskor, Håvard 1:52.26 SB
4 232 40 Mjelde, Trygve Feidje 1:53.01 PB
5 101 20 Kanani, Ali 1:53.19 SB
6 79 32 Bivstedt, Gustav 1:53.28 SB
7 97 71 Henningsson, Johan 1:53.48
8 80 72 Persson, Anton 1:53.98 PB
98 50 Hammar, Martin DNF
122 80 Claesson, Mattias DNF

 

Women High Jump
Rank Bib Name Result
1 308 Skoog, Sofie 1.89
2 309 Szabó, Barbara 1.87
3 306 Okuneva, Oksana 1.84
4 307 Chumachenko, Yuliya 1.84
5 305 Green, Emma 1.84
6 317 Mögenburg, Katarina 1.84
7 310 Lamb, Liz 1.80
8 316 Engen Andersen, Anne 1.75
9 314 Nordström, My 1.75
10 312 Skantze, Linda 1.75
10 311 Andersson, Caroline 1.75
12 313 Engdahl, Ylva 1.60

 

Rank Bib Name 1.60 1.70 1.75 1.80 1.84 1.87 1.89 1.93 Result
12 313 Engdahl, Ylva o xxx 1.60
10 312 Skantze, Linda - o xxo xxx 1.75
8 316 Engen Andersen, Anne o o o xxx 1.75
10 311 Andersson, Caroline - o xxo xxx 1.75
7 310 Lamb, Liz - - o o xxx 1.80
6 317 Mögenburg, Katarina - - o xo xxo xxx 1.84
4 307 Chumachenko, Yuliya - - o xxo o xxx 1.84
9 314 Nordström, My - xo o xxx 1.75
2 309 Szabó, Barbara - - - xo xxo o xxx 1.87
5 305 Green, Emma - - - o xo - xxx 1.84
3 306 Okuneva, Oksana - - xo o o xxx 1.84
1 308 Skoog, Sofie - - o o o xxo xo xxx 1.89

 

Men 800 m B
Rank Stno Lane Name Result
1 118 50 Blom Breivik, Sigurd 1:50.93
2 119 60 Blom Breivik, Sverre 1:50.94 PB
3 95 30 Eriksson, Johan 1:51.11
4 121 20 Kristinsson, Kristinn 1:52.14
5 104 70 Seifert, Björn 1:52.46
6 86 40 Doley, Warsame 1:52.59 SB
115 80 Jakko, Joni DNS

 

Women Long Jump
Rank Bib Name Result
1 328 Sagnia, Khaddi 6.58
2 332 Belbiod, Romaissa 6.46
3 330 Traoré, Martha 6.13
4 333 Törnros, Sandra 5.96
5 338 Kviberg, Sara 5.90 SB
6 337 Bergh, Linda 5.74
7 336 Hansen, Ida 5.69
8 343 Ullgren, Moa 5.48
9 339 Eriksson, Alice 5.42 PB
10 342 Kjellberg, Emilia 5.28

 

Rank Bib Name -1- Vind -2- Vind -3- Vind -4- Vind -5- Vind -6- Vind Result
6 337 Bergh, Linda X 1.8 X 1.2 5.70 1.4 5.74 1.2 X 0.8 - 5.74
9 339 Eriksson, Alice X -0.6 5.42 1.5 X 0.4 5.42 PB
5 338 Kviberg, Sara 5.82 3.1 3.43 1.3 5.79 0.4 X 0.7 5.58 -0.6 5.90 -0.4 5.90 SB
7 336 Hansen, Ida 5.69 0.4 X 0.9 X 1.8 X 0.1 5.50 0.6 X 1.3 5.69
10 342 Kjellberg, Emilia 5.28 0 X 2.4 X 0.1 5.28
8 343 Ullgren, Moa 5.28 1.5 X 1.5 5.48 0.8 X 0.2 X 0.1 X 0.6 5.48
4 333 Törnros, Sandra X 1.6 5.96 1.3 X 1.5 5.81 0.7 X 1.2 5.79 0.8 5.96
3 330 Traoré, Martha 6.13 1.8 6.05 1.4 5.82 -0.2 6.05 1.1 6.02 0.9 X 2 6.13
2 332 Belbiod, Romaissa 6.46 1.5 5.93 0.6 6.41 -0.2 X 1.2 6.00 0.3 6.06 2.1 6.46
1 328 Sagnia, Khaddi 6.58 0 X 1.2 6.48 0.3 6.42 -0.1 X 1 X 1.6 6.58

 

Men 800 m A
Rank Stno Lane Name Result
1 64 70 Benedetti, Giordano 1:46.66 SB
2 67 50 El Guesse, Abdellatif 1:46.91
3 66 20 Rudolf, Zan 1:46.98 SB
4 59 60 Berglund, Kalle 1:47.17
5 63 42 Krüger, Dennis 1:47.28
6 60 30 Kramer, Andreas 1:47.74 PB
7 65 41 Reyes, Tayron 1:48.45
8 61 10 Zwicker, Patrick 1:49.85
62 80 Lachaud, Thomas DNF

 

Women Pole Vault
Rank Bib Name Result
1 318 Bengtsson, Angelica 4.61
2 320 Meijer, Michaela 4.51
3 324 Kramer, Regine 4.21
4 322 Østhus, Ida Beate 4.06
5 327 Larsåsen, Cathrine 4.06
6 326 Thorsteinsdóttir, Hulda 3.70
321 Gunnarsson, Lisa x
319 Dahlström, Malin

 

Rank Bib Name 3.70 3.90 4.06 4.21 4.31 4.36 4.41 4.46 4.51 4.56 4.61 4.71 Result
4 322 Østhus, Ida Beate xo xxo xo xxx 4.06
5 327 Larsåsen, Cathrine - xo xxo xxx 4.06
6 326 Thorsteinsdóttir, Hulda xxo xxx 3.70
319 Dahlström, Malin
321 Gunnarsson, Lisa - - xxx x
2 320 Meijer, Michaela - - - o - xo - - o - xxx 4.51
3 324 Kramer, Regine - - xo o xxx 4.21
1 318 Bengtsson, Angelica - - - xxo o - o - o - xo xxx 4.61

 

Women 200 m A Wind:1.8
Rank Stno Lane Name Result
1 218 5 Okagbare, Blessing 22.58 AR SB
2 215 6 Sánchez, Mariely 23.52
3 221 3 Bezeková, Alexandra 23.66
4 214 4 Ekelund, Irene 23.74
5 219 7 Nilsson, Pernilla 23.81
6 227 2 Killander, Linnea 24.00
7 229 8 Bamane, Gladys 24.15
8 217 1 Dopheide, Marit 24.41

 

M 100 m A Wind:1.5
Rank Stno Lane Name Result
1 3 5 Hyman, Kemar 10.15 AR
2 2 3 Smelyk, Sergey 10.31
3 4 6 del Carmen, Stanly 10.36
4 1 4 Rose, Odain 10.44 PB
5 8 2 Ewertzh, Jacob 10.62
6 28 8 Morken, Håkon 10.72
7 6 7 Larsson, Henrik 10.73

 

Men Discus Throw
Rank Bib Name Result
1 203 Ståhl, Daniel 63.42
2 331 Ortega, Mauricio 62.13
3 205 Harradine, Benn 62.05
4 204 Wrobel, David 61.28
5 210 Rose, Alex 60.56
6 211 Arrhenius, Niklas 59.46
7 209 Valur, Gudni 59.05
8 206 Pettersson, Simon 58.73
9 208 Percy, Nick 57.78
10 207 Shamshuddin, Irfan 57.58
11 212 Brown, Matthew 49.98

 

Rank Bib Name -1- -2- -3- Result
11 212 Brown, Matthew 49.98 48.23 49.02 49.98
10 207 Shamshuddin, Irfan 57.58 X X 57.58
7 209 Valur, Gudni 53.30 59.05 57.88 59.05
9 208 Percy, Nick 53.12 57.78 56.66 57.78
8 206 Pettersson, Simon 56.26 X 58.73 58.73
3 205 Harradine, Benn 60.85 62.05 59.76 62.05
4 204 Wrobel, David X 60.54 X 61.28
6 211 Arrhenius, Niklas 59.46 57.56 59.41 59.46
5 210 Rose, Alex 60.56 X 57.43 60.56
2 331 Ortega, Mauricio 61.33 58.13 58.76 62.13
1 203 Ståhl, Daniel 63.42 X 59.12 63.42

 

Women 100 m Hurdles Wind:1.0
Rank Stno Lane Name Result
1 296 4 Westerlund, Elin 13.11 PB
2 299 3 Beahan, Brianna 13.19
3 300 5 Visser, Nadine 13.28
4 297 6 Schrott, Beate 13.54
5 301 2 Eriksson, Malin 14.07
6 340 7 Hertz Saebbö, Tess 14.18
7 226 8 Frobe, Linnea 14.70

 

Men 400 m A
Rank Stno Lane Name Result
1 37 4 Al-Masrahi, Youssef 45.62
2 39 5 Santos, Lugelín 45.87
3 38 6 Bonevacia, Liemarvin 46.10
4 35 3 Martinsson, Erik 47.79
5 56 7 Carew, Alexander 48.03
6 55 2 Lawson-Matthew, Deluca 48.13
7 51 1 Astner, Martin 48.61
8 41 8 Efremov, Kristian 49.38

 

Women 1500 m A
Rank Stno Lane Name Result
1 266 13 Bahta, Meraf 4:05.97
2 267 12 Embaye, Axumawit 4:06.00 SB
3 277 1 Geshaw, Tigist 4:06.53 SB
4 268 6 Måkestad Bovim, Ingvill 4:09.09 SB
5 269 9 Magnani, Margherita 4:09.83
6 274 8 Kock, Maren 4:09.95
7 271 10 Sujew, Diana 4:10.97
8 276 2 Gosa, Dalilah 4:12.45
9 302 7 Ngarambe, Yolanda 4:13.18 PB
10 315 3 Granz, Caterina 4:14.37
11 303 5 Schönbeck, Charlotte 4:17.58 SB
12 273 11 Lahti, Sarah 4:18.82
278 14 Tverdostup, Tamara DNF
275 4 Alemu, Fente DNF

 

Men 400 m Hurdles
Rank Stno Lane Name Result
1 195 5 Cray, Eric 49.67
2 193 4 Santos, Juander 49.90
3 192 6 Fredericks, Cornel 49.94
4 198 7 Lundskog, Alexander 51.83 PB
5 50 3 Mullen, Benjamin 52.48
6 197 2 Nylander, Viktor 53.11
7 201 1 Almlöf, Andreas 54.17 SB
8 200 8 Holm, Niklas 54.97

 

Women 800 m A
Rank Stno Lane Name Result
1 244 71 Verstegen, Sanne 2:00.74 AR SB
2 245 52 Saunders, Claudia 2:02.14 SB
3 243 60 Silvander, Anna 2:02.64
4 254 51 Zhushman, Olena 2:02.94 SB
5 213 72 Hermansson, Hanna 2:03.32 PB
6 246 40 Öberg, Sofia 2:04.89 SB
7 253 20 Andersson, Isabella 2:12.34 PB
8 251 30 Bivstedt, Lovisa 2:12.99
216 80 Moraiti, Elin DNF

 

Men 1500 m A
Rank Stno Lane Name Result
1 130 12 Kaazouzi, Brahim 3:36.46
2 131 13 Rogestedt, Johan 3:36.58 PB
3 153 11 Leanderson, Jonas 3:36.92 PB
4 127 9 Benitz, Timo 3:37.58
5 128 4 Keiner, Sebastian 3:37.62 SB
6 129 7 Orth, Florian 3:40.28 SB
7 141 2 Adam, Guillaume 3:41.29
8 170 6 Levay, William 3:41.52 PB
9 134 5 Motsau, Jerry 3:42.15
10 126 3 Engholm, Elmar 3:42.95
11 135 8 Sundström, Tim 3:45.16 PB
12 186 10 Gomes, Helio 3:47.72
136 14 Akbache, Mounir DNF
164 1 Majdoubi, Kamal DNS

 

Men 5000 m
Rank Stno Lane Name Result
1 173 15 Nijhuis, Thijs 13:55.15
2 175 5 Dawud, Nasir 13:56.83
3 176 6 Abraham, Adhanom 14:02.39
4 171 16 Ghebreselasie, Merhawi 14:03.46
5 182 1 Danielson, Anton 14:07.96
6 172 14 van der Wielen, Jesper 14:22.47
7 177 7 Solomon, Napoleon 14:24.74 PB
8 150 4 Johansson, Vidar 14:30.78 PB
9 189 2 Harboe, Jeppe 14:31.09
10 180 8 Idris, Haben 14:35.90
11 185 10 Cleghorn, Jonathan 14:36.82 PB
12 183 9 Zewdu, Adelegn 14:56.33 PB
13 144 12 Yassin, Abdelfath 15:06.11
14 191 11 Iden, Andreas 15:09.11
15 194 3 Mahamuud, Hassan Husseen 15:37.47 PB
196 17 Matko, Csaba DNF
184 13 Uhrbom, Fredrik DNF

 

Men 1500 m C
Rank Stno Lane Name Result
1 139 4 Ayele, Iyuel 3:59.88 PB
2 146 12 Nordling, Gustav 4:00.04 PB
3 137 7 Pirgholizadeh, Aleksej 4:00.81 PB
4 143 8 Lagerlöf, Erik 4:01.22 SB
5 169 11 Ibrahim, Hussien 4:01.56 PB
6 167 5 Frank, Martin 4:01.75 PB
7 155 9 Danielson, Ludvig 4:04.08 PB
8 152 3 Casteel, Archie 4:05.72 PB
9 160 1 Norlander, Gustav 4:18.21
10 163 10 Björkman, Per 4:19.55
11 138 2 Dahl, Elias 4:19.95 PB
133 13 Djurberg, Erik DNF
94 6 Norling, Joel DNS

 

Men 1500 m B
Rank Stno Lane Name Result
1 145 13 Wallenlind, Simon 3:48.12 PB
2 168 14 Bleistein, Clemens 3:49.61
3 161 11 Lindgren, Robin 3:49.79 PB
4 158 6 Zachrisson, Joel 3:50.28 PB
5 159 9 Hassan, Suldan 3:51.67 PB
6 156 5 Gergis, Amanuel 3:51.84 PB
7 151 2 Gleimar, Daniel 3:52.41 PB
8 142 1 Sundström, Simon 3:53.04 PB
9 166 10 Silabetzschky, Clemens 3:53.45 SB
10 140 4 Jonsson, Niklas 3:55.41
11 157 8 Börjesson, Hampus 3:56.37
12 165 3 Honig, Tom 3:59.03
13 149 7 Bengtsson, Rasmus 4:02.56
104 15 Seifert, Björn DNF
199 15 Holmblad, Alexander DNF

 

Women 1500 m B
Rank Stno Lane Name Result
1 252 13 Söderholm, Linn 4:24.47
2 292 11 Öhberg, Lisa 4:29.38
3 281 10 Jonsson, Vilma 4:31.07
4 288 6 Kristiansson, Frida 4:31.58 SB
5 289 8 Nymoen Eltervaag, Ida 4:31.87 PB
6 290 9 Toogood, Christina 4:32.64
7 286 7 Bergdahl, Lisa 4:38.63
8 282 2 Johansson, Elina 4:42.94
9 284 1 Ringström, Louise 4:44.67 PB
10 279 4 Bergström, Hanna 4:58.49
11 293 3 Höglund, Nelly 5:10.69 SB
294 12 Malaika, Mary DNF
323 14 Tverdostup, Tamara DNF
256 5 Wallström, Frida DNS

 

Men 3000 m Steeple Chase

 

Rank Stno Lane Name Result
1 236 4 Girma, Tesfaye 8:23.55 AR PB
2 238 1 Solomon, Shimels 8:28.01 PB
3 237 3 Sebisibe, Wogene 8:33.92 SB
4 239 5 McSweyn, Stewart 8:34.45 PB
5 235 6 Gregor, Lazlo 8:45.67
6 234 2 Ustad Kristensen, Bjørnar 8:54.90
 PAST HEADLINES
 LATEST RESULTS
 UPCOMING EVENTS
Watch Athletics
©2017 WATCHATHLETICS.COM. All rights reserved.