• Schedule: Kuortane Games 2021

Schedule: 2021 Kuortane Games, a World Athletics continental tour bronze level series, Saturday, June 26.

Lähtö / Start​Aikataulu / TimetableLaji / EventCalling
13:30
 
Miehet/MenSeiväs/Pole Vault13:00
14:05Naiset/WomenKeihäs/Javelin Throw13:20
14:30
 
Miehet ja NaisetTuolikeihäs/Wheelchair Javelin13:50
 
15:20Naiset/Women800 m C.erä15:00
15.20
 
Naiset/WomenKolmiloikka / Triple Jump14:40
 
15:30Naiset/Women800 m B.erä15:10
15:40Miehet/MenKiekko/Discus15:00
15:45Naiset/Women1500 m B.erä15:25
15:50Naiset/WomenKorkeus/High Jump15:00
16:05Naiset/Women
 
400 m aj./400 m Hurdles A.erä15:40
16:15Naiset/Women400 m aj./400 m Hurdles A.erä15:50
16:25Naiset/WomenSeiväs/Pole Vault15:15
16:30Miehet/Men100 m Alkuerät/Heats16:05
16:40Miehet ja Naiset100 m Kelaus/Wheelchair Racing16:10
16:55Naiset/Women100 m aj. Alkuerät/Hurdles Heats16:25
17:00Miehet/MenKeihäs/Javelin Throw16:20
17:05Miehet/MenPituus/Long Jump16:30
17:10Naiset/Women
 
200 m B.erä16:50
17:15Naiset/Women200 m A.erä16.55
17:25Miehet/Men100 m Finaali/Final17:05
17:35Miehet ja Naiset400 m Kelaus/Wheelchair Racing17:15
17:45​Naiset/Women800 m A.erä17:25
18:00Naiset/Women100 m aj./Hurdles Finaali17:35
18:15Miehet/Men​​1500 m A.erä17:55
©2021 WATCHATHLETICS.COM. All rights reserved.