• Entry Lists: Track Meet 2021

Entry Lists: 2021 Track Meet by Sound Running, World Athletics bronze level series, May 14-15.

Go to live stream page here

Friday, May 14

8:00pm - Men’s 10,000m 

Turner Wiley, Willie Milam, Kevin Lewis, Patricio Castillo, David Melville, Lucas Stalnaker, Alex Monroe, Thomas Madden, Jordan Kyle, Zach Zarda, Caleb Kerr, Jose Pina, Benjamin Eidenschink, Saul Acost, James Mwaura, Joel Reichow, Dylan Marx, Dylan Belles, Louis Serafini, Fernando Caudillo, Nick Hauger, Mathew Pereira, Joe Stillin, Matt McClintock, Sid Vaughn

8:40pm - Women’s 10,000m 

Jessica Judd, Sally Kipyego, Stephanie Twell, Molly Grabil, Dom Scott, Lindsay Flanagan, Laura Thweatt, Allie Keiffer, Andrea Seccafien, Alia Gray, Alexis Zeis, Brenda Flores, Emma Bates, Ann-Marie Blaney, Maya Weigel, Paige Stoner, Sara Hall, Makena Morely, Ednah Kurgat, Elvin Kibet, Hannah Everson, Jennifer Bergman, Jaci Smith, Amy-Eloise Markovc, Laura Galvan, Nell Rojas, Maddie Offstein, Georgia Porter, Bria Wetsch, Tansey Lystad, Ashlee Thompson, Margo Richardson, Angie Nickerson, Ashlee Powers, Katja Goldring, Diane Nukuri, Sarah Pease, Risper Gesabwa, Katrina Coogan

9:20pm - Men’s 10,000m 

Pat Tiernan, Frank Lara, Sam Chelanga, Connor Winter, Diego Estrada, Marty Hehir, Joe Klecker, Dillon Maggard, Emmanuel Roudolff, Jacob Thompson, Colin Bennie, Clayton Young, Zouhair Talbi, Hassan Mead, Biya Simbassa, Morgan McDonald, Emmanuel Bor, Chris Derrick, Ben Flanagan, Reed Fischer, Connor Mantz, Nico Montanez, Rory Linkletter, Girma Mecheso, Abdisamed Abdi, Matt Leach, Leonard Korir, Ben Kendell, Zach Panning, Juan Luis Barrios, Augustus Maiyo

Saturday, May 15 (day session) - 11:00am

Women’s Long Jump

 - Aasha Marler, Alexandra Wester, Malaina Payton, Jazmin Sawyers, Keturah Orji, Shara Proctor, Ese Brume, Brittney Reese

Women’s 400m Hurdles

 - Noelle Montcalm, Kylee O'Connor, Kiah Seymour, Leah Nugent, Tia-Adana Belle, Kaila Barber, Rhonda Whyte, Sparkle McKnight

Women’s 100m

 - Kristal Awuah, Christania Williams, Daryll Neita, Hannah Cunliffe, Michelle-Lee Ahye, Brittany Brown, Marybeth Sant-Price, Schillonie Calvert-Powell

Women’s 1500m 

- Dani Jones, Jessica Hull, Sinclaire Johnson, Rebecca Mehra, Shannon Robury, Lucia Stafford, Cory McGee, Katie Snowden, Heather MacLean, Kate Grace, Holly Archer, Emma Coburn, Melissa Bishop-Nriagu, Jemma Reekie

Men’s Shot Put

 - Nick Ponzio, Nickolaos Skarvelis, Payton Otterdahl, Eldred Henry, Dotun Ogundeji

Men’s 800m

 - Guy Learmonth, Michael Saruni, Brannon Kidder, Kyle Langford, Jesus Tonatiu Lopez, Christian Harrison, Drew Windle, Charlie Grice

Women’s 800m

 - Adelle Tracey, Sabrina Sutherland, Brenda Martinez, Hanna Green, Gabriela DeBues-Stafford, Lindsey Butterworth, Laura Muir, Ellie Purrier, Nia Akins, Allie Wilson

Women’s 400m

 - Chloe Abbott, Jodie Williams, Kendall Ellis, Courtney Okolo, Jaide Stepter, Shakima Wimbley, Paola Moran

Men’s 1500m

 - Robby Andrews, Grant Fisher, Pat Casey, Jake Heyward, Matt Centrowitz, Henry Wynne, Marc Scott, Charles Philibert-Thiboutot, Josh Thompson, Vince Ciattei, Will Paulson, Neil Gourley, Johnny Gregorek, Eric Avila, Mohammed Ahmed

Women’s 100m Hurdles - Astrid Nyame, Dior Hall, Tia Jones, Devynne Charlton, Britany Anderson, Kristi Castlin, Pedrya Seymore, Isabelle Pedersen, Christie Moerman

Men’s 110m Hurdles

 - Devon Allen, Aries Merritt, Milan Trajkovic, Max Hairston, Johnathan Cabral, Aaron Mallet, Omar McLeod, Jarrett Eaton, Daniel Roberts

Men’s 100m

 - Charles Silmon, Bismark Boateng, Trayvon Bromell, Hakim-Sani Brown, Divine Oduduru, Cameron Burrell, Chris Royster, Remontay McLain, Davon DeMoss

Saturday, May 15 (evening session)

6:50pm - Girl’s HS Mile

 Dalia Frias, Stormy Wallace, Malia Leupold, Kaya Scuba, Ashlee Gallegos, Georgia Jeanneret, Ellaney Matarese, Katelyn Matarese, Arielle McKenzie, Sadie Englehart, Hannah Fredericks, Audrey Suarez, Annika Salz, Scarlett Taylor, Mia Barnett, Ailish Hawkins, Sam McDonnell

7:00pm - Boy’s HS Mile 

Cormac Crew, Colin Beale, Bryce Gilmore, Josh Schuld, Zeid Hussain, Kennie Arriola, Dylan Manning, JT McCoy, Christopher Chavez, Jacob Bustamonte, Isaiah Givens, Sebastian Barclay, Daniel Winter, Colin Sahlman, Leo Young, Lex Young

7:10p - Women’s 800m - Heat 4 

Alena Ellsworth, Meghan Hunter, Michelle Howell, Julia Stepanova, Marta Freitas, Mariela Real, Skylyn Webb

7:17pm - Women’s 800m - Heat 3 

Kendra Chambers, Georgie Hartigan, Dana Mecke, Lauren Ellsworth-Banres, Sadi Henderson, Claire Seymour, Julia Rizk, Anna Camp, Addy Townsend

7:26pm - Men’s 800m - Heat 2 

Robert Downs, Derek Thomas, Anthony Hawthorne, James Gilreath, Spencer Brown, Myles Marshall, Luca Chathan, Olivier Desmueles, John Lester, Mitchell Black, Sergio Miranda

7:32pm - Women’s 800m - Heat 2 

Laurence Cote, Hannah Seagrave, Kaela Edwards, Alexa Efraimson, Maite Bouchard, Chanelle Price, Brooke Feldmeir, Helen Schlachtenhaufen, Ellie Baker, Olivia Romaniw, Madeleine Kelly

7:40pm - Women’s 1500m - Heat 3 

Kate Hunter, Heather Hanson, Berenice Cleyet-Merle, Meggie Sullivan, Jenna Hinkle, Molly Sughroue, Sofria Cleirigh-Buttner, Simone Plourde

7:50pm - Men’s 1500m - Heat 3 Cameron Proceviat, Brett Meyer, Aiden Troutner, Tim Gorman, Garrett O'Toole, Wenston Strum, Alex Rogers, Karl Winter, Nijel Amos, Kevin Robertson, Sam Ellis, Colin Sahlman

8:00pm - Women’s 1500m - Heat 2 

Sara Vaughn, Raevyn Rogers, Mariah Kelly, Allie Buchalski, Alma Garcia, Amanda Rego, Karisa Nelson, Amanda Eccleston, Alicia Monson, Abby Goldstein, Olivia Hon, Angel Piccirillo, Heather Kampf, Aisha Praught-Leer, Natalia Hawthorn

8:10pm - Men’s 1500m - Heat 2 

Robert Domanic, George Mills, Justine Kiprotich, Kieran Tuntivate, Corey Bellemore, Carlos Villarreal, Peter Callahan, Jeff Thies, Pat Tiernan, James Young, Daniel Herrera, Kieran Lumb, Abe Alvarado, Lucas Bons, Rob Napolitano

8:25pm - Women’s 5000 - Heat 1 

Heidi See, Stephanie Bruce, Sifan Hassan, Taylor Werner, Emily Sisson, Josette Norris, Lauren Paquette, Hanna Klein, Vanessa Fraser, Gwen Jorgensen, Whittni Orton, Verity Ockenden, Erika Kemp, Kim Conley, Elaina Tabb, Natosha Rogers, Olivia Pratt, Sarah Pagano, Rachel Schneider, Mel Lawrence, Kate Van Buskirk, Emily Infield, Marielle Hall

8:50pm - Men’s 5000m - Heat 1 

Tom Anderson, Lopez Lomong, Jose Esparza, Graham Crawford, Ben True, Brandon Garnica, Josh Kerr, Sam Parsons, Sydney Gidabuday, David Ribich, Casey Clinger, Garrett Heath, Geordie Beamish, Eric Speakman, Julian Oakley, Matt Baxter, Reid Buchanan, Andrew Butchart, Willy Fink

9:15pm - Women’s 5000m - Heat 2 

Makenna Myler, Grace Barnett, Allie Ostrander, Millie Paladino, Carrie Verdon, Alli Cash, Sara Sutherland, Grayson Murphy, Ashley Maton, Sarah Lancaster, Jennifer Sandoval-Guzman, Lauren Hurley, Jennifer Randall, Amy Davis, Julie-Anne Staehli, Breanna Sieracki, Calene Morris, Maddie Alm, Courtney Wayment, Jessica Watychowicz, Emily Durgin, Lanni Marchant, Sammy George, Lauren Ryan, Ayla Granados, Dana Giordano, Maggie Montoya

9:40pm - Men’s 5000m - Heat 2 

Acer Iverson, Orlando Cuevas Avalos, Charlie Sweeney, Austen Dalquist, Taylor Stack, Futsum Zienasellassie, Abraham Hernandez, Jacob Heslington, Carson Bix, Zach Perrin, Mark Huizar, Bryan Guijarro, Travis Mahoney, Victor Martinez, Chris Olley, Graham Blanks, Fernando Martinez, Jordan Mann

©2021 WATCHATHLETICS.COM. All rights reserved.